Advent – Krokmi k Ježišovi (Anna Berthotyová, Zuzana Mrekajová)

Vianoce sú takmer za dverami, no ešte pred nimi nás čaká advent. Vo svete obchodov sa táto príprava na príchod nášho Kráľa opomína, rovnako ako aj ďalšie časti Vianoc. Predtým, než sa vrhneme do vianočných návštev a povinností, radi by sme sa s tebou pristavili, našli spolu tiché miesto, kam sa môžeš utiahnuť pri adorácii malého Ježiška.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Kód: 4712
€12 –3 % €11,60
Advent – Krokmi k Ježišovi (Anna Berthotyová, Zuzana Mrekajová)
advent
€12 –3 %

Nejde iba o jeden deň v roku, ten Štedrý. V advente môžeš využiť každý deň, a to obyčajnou pozornosťou, láskou, milosrdenstvom. Pripravili sme pre teba krátke zamyslenia a dúfame, že ťa na tejto ceste k jasličkám budú sprevádzať. Nedele sme venovali témam, ktoré sa spájajú s tradičnými menami adventných sviečok. Počas ostatných dní ti ponúkame zamyslenia nad rôznymi vlastnosťami, ktoré by si podľa nás mohla počas tohto obdobia nadobudnúť.

Aby si nášho sprievodcu mohla použiť ktorýkoľvek rok, máme pre teba pripravené zamyslenia na najdlhší možný advent – prípad, kedy po štvrtej adventnej nedeli nasleduje ešte 6 dní. Navrhujeme, aby si na posledný deň použila zamyslenie Jednoducho buď a ostatné dni posledného týždňa naplnila zamysleniami podľa vlastného uváženia.

Zamyslenia môžeš teoreticky použiť v akomkoľvek poradí, ale zdá sa nám, že najviac dávajú zmysel, keď ich budeš čítať za sebou. Okrem nich sme pre teba pripravili aj adventné úlohy vo verzii pre teba a pre rodinu. Ak nemáš deti, rodinné úlohy jednoducho preskoč. Dúfame, že úlohy ťa nepreťažia, len pridajú ďalší rozmer k tvojmu adventnému prežívaniu.

Advent je prípravou pre toho najvzácnejšieho hosťa, ale on nie je náročný. Nepotrebuje vyleštenú domácnosť ani preplnený stôl. Nie je to súťaž, kto dá viac darčekov, upečie viac koláčov či dostane najviac vianočných SMS správ. Stačí mu, že si tam TY s otvorenou náručou a očakávajúcim srdcom.

Skús sa vydať s nami na cestu k Ježišovi, a to pomalými krokmi, prostredníctvom našich tém. Zahoď chmúrne, tmavé myšlienky, prekonávaj samu seba, priblížte sa k sebe v rodine – veď prichádza ON – Ježiš, svetlo svetla.

Dodatočné parametre

Kategória: Viera
Formát:: 183 x 131 mm
Jazyk:: slovenský
Rok vydania:: 2021
Väzba:: tvrdá