Jeden Pán, jeden Duch, jedno telo (Peter Hocken)

Značka: Peter Hocken

Kniha Jeden Pán, jeden Duch, jedno telo od Mons. Petra Hockena ponúka hlboké teologické pohľady na jednotu Cirkvi a význam Ducha Svätého v spojení veriacich.

Dostupnosť Skladom (4 ks)
Kód: 5388
€13,30
Jeden Pán, jeden Duch, jedno telo (Peter Hocken)
Značka: Peter Hocken

Mons. Peter Hocken, historik a teológ obnovy v Duchu Svätom, v tomto diele ponúka systematický a hlboký pohľad na prúd milosti, ktorý Boh zosiela naprieč cirkvami.

Prvá časť poteší najmä tých, ktorí sa s charizmatickou obnovou stretajú, ale potrebujú jasnejšie uchopiť teologický základ a historické súvislosti. V druhej časti knihy sa autor zameriava na svoj hlavný cieľ: ukázať, že táto milosť je vo svojom základe ekumenická a akým spôsobom kladie výzvy všetkým cirkvám, aby ich unikátnym spôsobom, ktorý nepochádza od človeka, privádzala k jednote.

Kniha poteší predovšetkým tých, ktorí hľadajú hlboké teologické ukotvenie bez povrchných zjednodušení. Jej princípy a argumentácia nám stále rovnako jasne odhaľujú Boží plán pre Cirkev aj dnes.
— o. Ondrej Chrvala, programový riaditeľ TV LUX

Ak niečo hovorí Duch cirkvám práve v tejto chvíli, tak je to: „zmierenie“. Otec Peter Hocken bol priekopníkom tohto nového diela zmierenia, ktoré je výsledkom totožnej charizmatickej skúsenosti v rozličných denomináciách. Cieľom tejto knihy je prebudiť v nás nádej a vášeň pre toto zmierenie. Mali by sme však vedieť jedno: toto okno milosti sa otvára len na určité obdobie. Usilujme sa teda oň už teraz a nepre-meškajme túto Božiu ponuku.
— Johannes Fichtenbauer, hlavný diakon Viedenskej arcidiecézy, dlhoročný prezident Európskej siete spoločenstiev (ENC) a osobný priateľ Petra Hockena

Táto kniha by mala byť v rukách a srdci každého človeka zapojeného do charizmatickej obnovy, zvlášť tých, ktorí pracujú v oblasti ekumenických vzťahov a v ekumenickej službe. Rovnako ako samotného Petera Hockena, aj posolstva tejto knihy sa dotkol Duch Svätý a inšpiroval ho.
– Vinson Synan

Dodatočné parametre

Kategória: Viera
Formát:: A5
Jazyk:: slovenský
Počet strán:: 176
Rok vydania:: 2023
Väzba:: mäkká
Vydavateľstvo:: Kumran.sk