Balík pre duševné zdravie

V tomto výhodnom balíku prinášame rozhovory s pátrom Vojtechom Kodetom a záchranárom Viliamom Dobiášom ale aj knihu Maxa Kašparů: Ako (nevy)horieť

 
Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Kód: 4736
€17,70
Balík pre duševné zdravie

Páter Vojtěch Kodet: Denne sa pýtam Boha, čo odo mňa chce

Páter Vojtěch Kodet, jeden z načítanejších a najpočúvanejších duchovných autorov na Slovensku, dovoľuje v knižnom rozhovore nazrieť „za brány“ svojho života: do svojho detstva, rozhodnutia pre kňazstvo, autorských a vydavateľských začiatkov či ďalších dôležitých životných okamihov. Zároveň kniha otvára duchovné témy, o ktorých páter často píše a hovorí: modlitbu, hriech, Eucharistiu, Sväté písmo, manželstvo a iné – s presahom do jeho osobného života. Čitateľ tak môže spoznať to, čo českého kňaza a karmelitána formovalo, a vidieť cestu, ktorou si ho vedie Boh.

Záchranár Viliam Dobiáš

Rozšírené vydanie z roku 2018.  Nová 14. kapitola. Sedem nových modlitieb záchranára.
 
Záchranár, ktorý slúži viac ako 40 rokov na záchranke.  
Knižný rozhovor hovorí o životnej ceste Viliama Dobiáša, prináša tiež rozhovor o prvej pomoci, ľudskom tele i zdravom životnom štýle. Nevyhýba sa téme smrti a zomieraniu a nové vydanie prináša aj pohľad na posledné 4 roky lekára Viliama Dobiáša, ktorého poznáte (aj) z relácie 112.
 

Maxa Kašparů: Ako (nevy)horieť

Uznávaný kňaz a psychiater Max Kašparů ponúka návod, ako budovať svojich šesť stien, aby človek predišiel syndrómu vyhorenia. V knižočke s bohatými ilustráciami Petra Lička ponúka uchopenie toho, čo je v jednotlivých oblastiach/stenách dôležité, a pridáva k tomu krátku radu.
Autor pracuje v oblasti psychiatrickej praxe takmer päťdesiat rokov a sám u seba sa so syndrómom vyhorenia stretol. Recept na stopercentnú ochranu síce neexistuje, ale je dobré byť o krok vpred – vďaka preventívnemu čítaniu.