Objímanie kríža naopak / Peter Fogaš

Kód: 4639
Novinka
Značka: Zaex
€7,90 –5 %
Objímanie kríža naopak / Peter Fogaš
€7,90 –5 % €7,50
Dočasne vypredané. Čakáme na dotlač, ktorá bude 20. novembra.

Úvaha nad poslednými slovami pápeža Františka v Košiciach. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Ak vás sužuje nejaké neznesiteľné trápenie, iste vám ktosi v dobrej vôli poradí, že kríž treba objať, no vy aj tak netúžite po ničom inom, len sa ho zbaviť. Objatie tohto kríža sa vám bytostne protiví, ba pripadá vám zvrátené či nemožné.

Čo s tým? Ako chápať duchovné povzbudenia či kostolné kázne, že svoj kríž treba objať, ba dokonca pobozkať? Rozumieme takýmto motivačným výrazom? Objímať kríž či nie? Ak áno, tak ako, a ak nie, tak čo potom s krížom? Čo s krížom, ktorý nemožno objať? A vôbec, čo je to kríž, čo môžeme a čo nesmieme označiť týmto menom? Na druhej strane, čo alebo koho máme objímať? Kto je hodný objatia? Čo je to objatie?

Na tieto otázky sa autor pokúša originálnym spôsobom odpovedať, vychádzajúc zo záverečnej časti príhovoru pápeža Františka mladým na Štadióne Lokomotíva v Košiciach.

O autorovi
Peter Fogaš je rímskokatolíckym kňazom, ordinovaným v roku 2007 pre Košickú arcidiecézu. V roku 2017 získal doktorát v odbore spirituálna teológia na Pápežskej univerzite Gregoriana
v Ríme obhájením dizertačnej práce Kresťanská skúsenosť Pavla Straussa (1912 – 1994). Spiritualita lekárskeho povolania. V rokoch 2018 – 2019 pôsobil ako riaditeľ Arcidiecézneho centra pre rodinu v Košiciach. V súčasnosti spravuje Farnosť Božieho milosrdenstva v Snine.

 

Počet strán: 

Rok vydania: 

Väzba: 

Formát (rozmer): 

Jazyk: 

 Vydavateľstvo: