YOUCAT - Katechizmus Katolíckej Cirkvi pre mladých

Neohodnotené

Katechizmus pre mladých sprostredkováva súhrn katolíckej viery, tak ako bola predložená v KKC z roku 1997, avšak jazykom primeraným mladému človeku. S predhovorom pápeža Benedikta XVI.

€8,95
Skladom (2 ks)

Katechizmus pre mladých sprostredkováva súhrn katolíckej viery, tak ako bola predložená v "Katechizme katolíckej cirkvi (KKC z roku 1997), avšak jazykom primeraným mladému človeku, nemá v úmysle a ani sa nesnaží bezpodmienečne vyčerpať všetky jeho obsahy. Kniha je písaná formou otázok a odpovedí, za každou odpoveďou sú pripojené číselné odkazy pre ďalšie upresnenie a prehĺbenie v KKC. Následný komentár má poskytnúť mladým dodatočnú pomoc, aby dokázali lepšie pochopiť danú otázku a jej význam pre vlastný život.

Katechizmus pre mladých ďalej ponúka v priebežnom bočnom stĺpci doplňujúce prvky, ako sú obrázky, sumarizuje definície, citáty zo Svätého písma, citáty svätých a spoľahlivých učiteľov viery. V jeho závere nájdeme vecný a menný register, ktorý ponúka možnosť jednoducho si vyhľadať konkrétne miesta v texte.

Kniha obsahuje farebné fotografie a voskový papier.

"Študujte katechizmus! Zo srdca si to želám. Študujte katechizmus vášnivo a vytrvalo! Študujte ho v tichu svojej izby, čítajte ho vo dvojici, na stretnutí s priateľmi, vytvárajte štúdijné krúžky, podeľte sa o svoj názor na internete. Vo svojej viere by ste mali byť zakorenení oveľa hlbšie ako generácia vašich rodičov." Z predhovoru pápeža Benedikta XVI.

Počet strán: 300
Väzba: brožovaná (mäkká)
Formát: 125 x 205 mm
Vydavateľstvo: Karmelitánske nakladateľstvo
Rok vydania: 2011

Kód Kód: Z024
Meno výrobcu: Karmelitánske nakl.
Kategória: Knihy