Uzdravenie zo skrytého týrania

Kód: 3315
Tip
Značka: Teofania
€8,99
Skladom (1 ks)

Kniha “Uzdravenie zo skrytého zneužívania” prevedie čitateľa každým zo šiestich stupňov zotavenia, ktorých výskumu a zostaveniu sa sama venovala.

Detailné informácie

Podrobný popis

Toxickí ľudia sa ukrývajú vo všetkých typoch komunít – rodinách, dvojiciach, firmách a náboženských spoločenstvách. Skyrtou súčasťou psychického zneužívania sú opakujúce sa manipulatívne hry, ktoré hrá jednotlivec alebo celá skupina ľudí. Psychologické týranie nezanecháva žiadne modriny. Žiadne zlomené kosti. V stenách nie sú žiadne diery. Modriny, zlomeniny a diery ostávajú v cieli zneužitia. Kniha “Uzdravenie zo skrytého zneužívania” prevedie čitateľa každým zo šiestich stupňov zotavenia, ktorých výskumu a zostaveniu sa sama venovala. Jednotlivé fázy sú zúfalstvo, vzdelávanie, prebudenie, hranice, obnova a udržiavanie. Na záver môžete nájsť osobnú reflexiu autorky na dané témy, ktorý čitateľovi pomôže pri hlbšom uplatňovaní týchto šiestich stupňov zotavenia. Denník je možné používať individiuálne alebo v malých skupinách.

 

O AUTORKE: 

Shannon Thomas, LCSW je autorkou medzinárodne úspešného bestseleru: “Uzdravenie zo skrytého týrania: Cesta štádiami uzdravovania po psychickom zneužívaní” a tiež “Exposing Financial Abuse: When Money is a Weapon. Thomas je majiteľom a hlavným terapeutom oceňovanej terapeutickej praxe v Southlake, TX. Thomas je jednou z mnohých, ktorí vytvárajú mosty medzi súčasnou popkultúrou a lekárskymi radami. Práca Thomas naša odozvu v uznávaných médiách: The Oprah Magazine, Associated Press, Business Insider, Yahoo!, Yahoo! Finance, Teen Vogue, Elite Daily, Bustle, and Romper. Jej prvá kniha “Uzdravenie zo skrytého týrania” sa stala bestselerom v mnohých krajinách a bola vydaná v rôznych jazykoch, ako kniha vhodná pre individuálne povzbudenie alebo skupinové štúdium. Knihu Vám teraz prinášame aj v slovenskom jazyku, spolu s nasmerovaním k podporným skupinám.

 


ODPORÚČANIE
 od PhDr. Štefánia Laskovská, klinický psychológ a psychoterapeut, Odborný liečebný ústav psychiatrický, n. o. Predná Hora:

Autorka Shannon Thomasová odvážne otvára dvere trinástej komnaty – do tyranie, ktorú nevidno. Psychické týranie sa často vkráda po špičkách a neraz sa ukrýva za slovami lásky. Dostane vás do svojich osídel a rozmliaždi vám dušu. Ako sa niekto opovažuje vojsť do života iného človeka a začať ničiť jeho podstatu? Ako si strážiť život a nedovoliť tornádu v ľudskej podobe prehnať sa vašim životom znova? Kniha ponúka pomoc preživším, ako priliehavo nazýva autorka obete psychického týrania, vystúpiť z bludného kruhu a nespadnúť tak do rovnakej matrice správania. Je sprievodcom na ceste štádiami zotavovania po psychickom týraní. Zároveň apeluje na spoločnosť, aby prestala strkať hlavu do piesku pred týmto vážnym problémom, pretože popieranie je ignorovanie pravdy, ktorá leží priamo pred nami.

Psychické týranie je veľmi často spojené s látkovým zneužívaním – na strane tyranov aj obetí. Počas mojej dvadsaťdvaročnej praxe s psychoterapiou a liečbou závislostí sa stretávam s mnohými podobami skrytej tyranie. Z hľadiska spoločenského je „vyslobodenie“ týranej obete, odhalenie a potrestanie tyrana dostatočným zadosťučinením. Samotná obeť však neraz ďalej trpí  úzkosťou, depresiami, či závislosťou  a  nedokáže viesť normálny rodinný a pracovný  život.  Vítame legislatívne zmeny, razantné trestnoprávne mechanizmy,  mediálnu pozornosť aj snahy spoločnosti materiálne pomáhať,  napriek  tomu absentuje aktuálna odborná literatúra, ktorá by sa zaoberala konkrétnymi formami  psychoterapeutickej pomoci obetiam.

V tejto situácii prichádza komplexné dielo Shannon Thomasovej, ktoré poskytuje užitočné rady obetiam psychického týrania a odborníkom, odhodlaným podať pomocnú ruku. Vrelo preto odporúčam túto zrozumiteľne a prakticky napísanú knihu,  s ktorou zároveň prichádza nádej na obnovenie zdravých medziľudských vzťahov a vyvážený život.

Špeciálna vďaka patrí všetkým, ktorí sa s oduševnením podieľali na tom, aby sa kniha dostala do rúk aj slovenskému čitateľovi.

 


OBSAH: 
 

VÝSKUMNÝ PROJEKT Z ROKU 2016

ZÁKLADY PSYCHICKÉHO TÝRANIA

– PREŽIVŠÍ

– KTO, ČO, KDE, KEDY, AKO A PREČO

– BEŽNÉ CHARAKTEROVÉ ČRTY PREŽIVŠIEHO

ŠESŤ ŠTÁDIÍ UZDRAVOVANIA

– PRVÉ ŠTÁDIUM: ZÚFALSTVO

– DRUHÉ ŠTÁDIUM: VZDELÁVANIE

— Gaslighting

— Špinavá kampaň

— Lietajúce opice

— Narcistické zranenie

— Občasná podpora

— Fáza idealizovania, znehodnocovania a odkopnutia

– TRETIE ŠTÁDIUM: PREBUDENIE

– ŠTVRTÉ ŠTÁDIUM: HRANICE

— Obmedzený kontakt

— Nijaký kontakt

– PIATE ŠTÁDIUM: OBNOVA

— Radosť zo sviatkov, dovoleniek či iných slávnostných príležitostí

— Finančná stabilita: splatenie dlhov a nárast úspor

— Obnova fyzického zdravia: radosť zo stálej úrovne energie, menej telesných bolestí a iných indispozícií

— Obnova emocionálneho zdravia: život bez úzkostí, trápení a depresií alebo ich výrazné zníženie

— Náhrada materiálnych vecí zničených či odcudzených počas týrania

– ŠIESTE ŠTÁDIUM: UDRŽIAVANIE

LIST RODINE A PRIATEĽOM: VÁŠ MILOVANÝ NIE JE ŠIALENÝ

O AUTORKE

ZDROJE

OSOBNÉ ÚVAHY

— Úvod: Denník

— Kto je psychický tyran?

— Čo je psychický tyran?

— Kde páchajú psychickí tyrani škodu?

— Kedy ubližujú psychickí tyrani ostatným?

— Ako psychickí tyrani ubližujú druhým?

— Prečo psychickí tyrani ubližujú druhým?

— Prvé štádium: Zúfalstvo (denník)

— Druhé štádium: Vzdelávanie (denník)

— Tretie štádium: Prebudenie (denník)

— Štvrté štádium: Hranice (denník)

— Piate štádium: Obnova (denník)

— Šieste štádium: Udržiavanie (denník)

 

Počet strán: 145
Rok vydania: 2021
Väzba: lepená / mäkká obálka
Vydavateľstvo: Teofania