doSlova poctivá (mletá káva)

Neohodnotené

Pražená zrnková káva 85% arabica, 15% robusta z remeselnej pražiarne Zlaté zrnko (balenie 200 g)

€5,90
Dodanie najneskôr do 5 dní

Víťaz 1 hviezdy na Great Taste Awards 2018. Vyššia klasika talianskeho espressa. Bohaté a plné telo. Jeho jemná ovocnosť sa dá charakterizovať  chuťou mandľového koláča, kakaa a marcipánu. Najlepšie tieto chute vyniknú v kapučíne. Rómeo sa výborne hodí aj na filter. Obsahuje 15 % robusty. Pražená na espresso, no výborná aj v alternatívnych spôsoboch prípravy.

Praženie: na espresso (CITY+ FULLCITY vyvážená chuť acidity a horkosti)

Použitie: espresso, moka, filter

Mletie: jemné / tvrdé zrno

Naša skúsenosť: Rómeo patrí k našim zaujímavým kávovým zmesiam a zároveň je veľmi univerzálnou zmesou aj na alternatívne prípravy kávy. Je stredne-vyššou klasikou talianskeho espressa a má pestré spektrum chutí s veľmi jemným náznakom acidity.

Dobrá rada: Každú kávu si najlepšie vychutnáte pri správnom pomletí. Táto káva si vyžaduje jemné mletie, na stupnici od 1 do 10 (1 najjemnejšie, 10 najhrubšie) približne stupeň 2-4, závisí to od typu mlynčeka a jeho opotrebovania.  V espresso automatoch odporúčame nastaviť mlynček na najjemnejšie mletie a iba v prípade, že káva tečie pomaly použiť hrubší stupeň mletia. Viac o správnej príprave kávy nájdete na našej stránke Rady o káve.

Chuťový profil:

Ovocnosť: ●●○

Vyváženosť: ●●○

Horkosť: ●●○

 

Aróma: ●●○

Intenzita: ●●○

Dochuť: ●●○

 

Kofeín: ●●○

Kód Kód: 1211
Meno značky: Slovo+/Zlaté zrnko
Kategória: Káva+